"Оберіг"

Завідувач Дзеркалій Валентина Михайлівна 

 

 

Бути гідними своєї нації, знати, що вона не прах, не далеке минуле, а біографія народу, його жива душа, допомагає учням опорного закладу «Бутенківська загальноосвітня школа I-IIIст. імені Ю.П.Дольд-Михайлика» музей «Оберіг» реорганізований з кімнати народознавства 24 листопада 1997 року.

Створенню музею передували численні позакласні заходи з народознавства. В школі щорічно відзначалися Шевченківські дні, кожен клас створював свою експозицію на тему: «Українське народне житло ХІX-XX століть». Це було справжнім святом і величезною подією не лише для учнів і вчителів школи, а й для мешканців с.Бутенки. Нестримним потоком йшли до школи люди, щоб долучитися до духовних і матеріальних скарбів і оберегів наших предків.

Згодом творчі вчителі української мови та літератури на чолі з директором розпочали пошукову роботу зі збору експонатів. Учні разом із батьками підтримали це починання.

Мета діяльності цього музею полягає в залученні молодого покоління до вивчення та збереження історико-культурної спадщини свого народу, у формуванні освіченої творчої особистості та сприянні відродженню і розбудові національної системи освіти як найважливішої ланки виховання свідомих громадян України.

Шкільний музей»Оберіг» став важливим центром по залученню школярів до вивчення традицій життя українського народу.

У музеї проводиться така робота:

- організовується дослідницька діяльність згідно з тематикою музею;

- систематично поповнюються фонди музею шляхом проведення експедицій, походів, екскурсій, а також використовуються інші шляхи комплектування, що не суперечать чинному законодавству;

- організовано облік музейних предметів, забезпечується їх збереження;

- створюються і поповнюються стаціонарні експозиції та виставки;

- проводиться освітньо-виховна робота серед учнівської молоді і населення;

- надається можливість використання матеріалів музею в навчально-виховному процесі та науково-дослідницькій роботі.