ЗНО-2020

 

 

Вітаємо!

Міністерство освіти і науки продовжує ділитися із вами новинами тижня, що минає. Сьогодні йтиметься про проведення ЗНО, примірний перелік питань щодо законодавства для кандидатів у директори шкіл, цікаві “Антарктичні уроки” для школярів із призами та інші інструменти для вчителів.

 

ЗАХОДИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС ЗНО,
ДАТИ ПРОБНОГО ТЕСТУВАННЯ ТА ДОДАТКОВА СЕСІЯ

  • Безпека під час ЗНО – основний пріоритет. Саме тому під час оцінювання діятимуть обов’язкові правила як для учасників тестування, так і для колег, що залучені у проведення ЗНО. Зокрема, до іспиту допускатимуться лише особи з температурою нижче 37,2 С, без ознак респіраторних хвороб та у захисних масках. Багато педагогів допомагають проведенню ЗНО. Ми дуже вдячні вам за вашу працю і переконані, що вам важливо знати, які заходи безпеки діятимуть на пунктах тестування.

    Прочитати про основні факти можна у новині на сайті МОНБезпосередній документ, де описуються необхідні заходи безпеки, можна завантажити тут.  

    Ми також підготували коротку інфографіку, яка може бути корисною вашим випускникам та їхнім батькам – за можливості, будь ласка, поділіться нею у батьківських та класних групах (завантажити її можна за посиланням).

  • Додаткова сесія ЗНО цьогоріч набуває особливо важливого значення. Саме тому дається більше часу та можливостей зареєструватися на неї – додатковий період реєстрації триває з 25 травня до 9 червня. Більш докладно можна прочитати на сайті МОН та в наказі УЦОЯО.

  • Стали відомі також дати пробного ЗНО – воно відбудеться 15 та 17 червня. Про це також йдеться у відповідному наказі УЦОЯО. Про те, що із собою взяти на пробне тестування та які там будуть заходи безпеки, можна прочитати також на сайті МОН. Важливо додати, що на сайті УЦОЯО також є тестові завдання та відеоінструкції – практично повна імітація процесу пробного тестування, тільки онлайн. Якщо ваші учні не реєструвались на пробне ЗНО або з якихось причин не хочуть проходити його очно – дуже радимо показати їм матеріали за посиланням.

 

ОПУБЛІКОВАНО ПРИМІРНИЙ ПЕРЕЛІК ПИТАНЬ
ДЛЯ ПЕРЕВІРКИ ЗНАНЬ ЗАКОНОДАВСТВА КАНДИДАТАМИ У ДИРЕКТОРИ ШКІЛ

Міністерство освіти і науки затвердило Примірний перелік питань для перевірки знання законодавства, який використовуватиметься для підготовки конкурсу на посаду керівника школи. Перелік питань додається до наказу МОН, який можна завантажити тутДо наказу також є окреме роз’яснення

Думаємо, ознайомитися з питаннями та роз’яненням варто і чинним директорам – це допоможе освіжити знання профільного законодавства, яке за останні декілька років суттєво змінилося.

 

З 1 ЧЕРВНЯ МОЖЕ БУТИ ВІДНОВЛЕНО РОБОТУ ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНИХ ЦЕНТРІВ

З 1 червня інклюзивно-ресурсні центри (ІРЦ) можуть відновити роботу в регіонах, де буде запроваджено послаблення протиепідеміологічних заходів. Це важливо знати й директорам, оскільки ІРЦ відіграють одну з ключових ролей у зарахуванні дітей з особливими освітніми потребами до закладів освіти. Більш докладно про це йдеться у листі МОН та у новині на сайті.

 

ОБГОВОРЕННЯ ДЕРЖСТАНДАРТУ БАЗОВОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ

МОН розпочинає серію публічних консультацій щодо впровадження нового Державного стандарту для базової середньої освіти. Консультації відбудуться 2-18 червня 2020 року в онлайн-форматі. Деталі та розклад – за посиланням. Запрошуємо до участі!
 

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ ДЛЯ РОБОТИ: ОНЛАЙН-ПЛАТФОРМА ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ АНГЛІЙСЬКОЇ
ТА АНТАРКТИЧНІ УРОКИ ПРО ВІДВАЖНИХ УКРАЇНСЬКИХ ПОЛЯРНИКІВ,
БІЛИХ ВЕДМЕДІВ і ПІНГВІНІВ

  • Почала роботу оновлена онлайн-платформа для підвищення кваліфікації вчителів англійської мови у початкових класах – Ukrainian English Language Teacher Learning Platform. На платформі вчителі зможуть пройти навчальний курс та отримають добірку ресурсів для вдосконалення професійної майстерності. Окрім того, тепер на платформі з’явилися матеріали, які допоможуть викладати англійську також учням 3-х та 4-х класів. Більше можна дізнатись тут.

  • 27 травня стартував проєкт “Антарктичні уроки” для школярів – серія коротких відео про Антарктиду та роботу українців на крижаному континенті. Ролики можна переглянути на YouTube-каналі МОН, а також Фейсбук-сторінках МОН та Національного антарктичного наукового центру. Окрім цікавих фактів про пінгвінів та білих ведмедів, відважних українських полярників та їхню роботу на крижаному континенті, уроки дадуть можливість дітям виграти круті призи. Так що обов’язково поділіться з ними цим посиланням.

 

Дякуємо усім, хто нас читає постійно, нам дуже важливо, що ви залишаєтесь із нами. Коротко нагадуємо про те, що отримання цієї розсилки – виключно добровільне. Якщо ви НЕ ХОЧЕТЕ її отримувати, будь ласка, дайте знати у цій гугл-формі

Якщо ж ви знаєте тих, кому може бути цікаво отримувати від нас щочетверга такі листи, будь ласка, поділіться контактом через цю гугл-форму

Дати нам поради щодо вдосконалення цих листів ви можете за цим посиланням. Нам дуже важлива ваша думка :-)

 

До наступного четверга!

З щирими побажаннями сил та наснаги
команда Міністерства освіти і науки України


 

Оприлюднений новий графік проведення ЗНО-2020

Міністерством освіти визначений новий графік проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2020 році.

Відповідний наказ підписаний в.о. міністра освіти і науки Любомирою Мандзій.

Документом визначено графік проведення основних етапів зовнішнього оцінювання.

Проведення основної сесії ЗНО 2020 року

Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться 25 червня і завершиться 17 липня:

  • математика — 25 червня;
  • українська мова і література — 30 червня;
  • фізика — 2 липня;
  • іспанська, німецька, французька мови — 6 липня;
  • англійська мова — 7 липня;
  • історія України — 9 липня;
  • біологія — 13 липня;
  • географія — 15 липня;
  • хімія - 17 липня.

Оголошення результатів ЗНО учасників

Інформацію про результати основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з усіх навчальних предметів буде розміщено на інформаційних сторінках учасників тестування до 29 липня 2020 року.

Проведення додаткової сесії ЗНО

Додаткова сесія ЗНО запланована на 23 липня – 11 серпня, а результати буде розміщено до 14 серпня.

Цьогоріч для участі в додатковій сесії ЗНО зможуть зареєструватися під час додаткового періоду реєстрації (25 травня – 9 червня) всі, хто не зміг зареєструватися протягом 3 лютого — 24 березня.