Команда «Побратими»

З 2016 року команда «Побратими» є активним учасником змагань серед військово-патріотичних гуртків Полтавської області.

Кожен рік команда ОЗ «Бутенківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів імені Ю.П.Дольд-Михайлика» бере участь в обласних змаганнях з допризовної підготовки, де виборює 2, 3 загальнокомандні місця серед 20 команд:

 • 2005 рік – учень Швець Микола – дворазовий чемпіон з кульової стрільби, член збірної області, учасник Всеукраїнських змагань (м. Одеса), ІІ місце з силових видів – підтягування на перекладині;
 • 2007 рік – ІІ загальнокомандне місце з кросу на 3000 м., ІІ загальнокомандне місце з підтягування на перекладині.
 • 2010 рік – І загальнокомандне місце з підтягування на перекладині;
 • 2012 рік – учні Ткаченко Максим, Чумак Владислав – члени збірної області, учасники Всеукраїнських змагань у м. Севастополі;
 • 2013 рік – учні старших класів стали призерами військово-патріотичної гри українського козацтва «Сокіл» (Джура), за що були нагороджені 10 комплектами камуфляжної форми та безкоштовною поїздкою на екскурсію в авіамістечко м. Полтава;
 • 2015 рік – ІІІ місце в обласній Спартакіаді допризовної молоді;
 • 2016 рік – ІІ місце в обласній Спартакіаді допризовної молоді;
 • 2019 рік – ІІ місце серед 11 команд у загальнокомандному заліку у Всеукраїнських військово-патріотичних змаганнях на кубок ВПК «Боривітер» (м. Бориспіль);
 • 2019 рік – увійшли в трійку лідерів серед тридцяти команд, беручи участь у Всеукраїнському вишколі «Джура-десантник» у м. Житомир на території базування 95 окремої десантно-штурмової бригади, вибороли ряд відзнак з тактичної, вогневої підготовки та подолання смуги перешкод.

Також уже кілька років поспіль учні мають змогу під час літніх канікул відпочити та закріпити набуті знання у військово-патріотичному таборі «Юний десантник» (смт. Головач), де Дрига М.В. є інструктором з кульової стрільби. Зміна триває 16 днів, протягом яких юнаки та дівчата займаються:

 • стройовою підготовкою;
 • кульовою стрільбою;
 • саперною справою;
 • освоюють тактику та стратегію проведення військових операцій;
 • закріплюють тонкощі надання медичної допомоги.

 

У 2019 році спільно з полтавськими колегами організували новий проєкт для майбутніх захисників Вітчизни – стрибки з парашутом. Усі бажаючі протягом трьох днів мали змогу стрибнути по кілька разів. Деякі учні встигли здійснити за цей час до десяти стрибків. Окрім цього, діти мали змогу покупатися в морі та позасмагати, бо все це відбувалося у м. Скадовськ на спільних тренуваннях команд з Херсону, Скадовська, Полтави та Бутенок.

"Побратими" стали призерами престижних змагань

З 8 по 10 лютого 2019 року в м.Бориспіль проходив Всеукраїнський турнір між віськово-патріотичними командами. За Кубок  "Боривітер-2019" змагалися 11 шкільних колективів, а це майже 60 учасників. Турнір проходив на базі Бориспільського професійного ліцею. 

Полтавщину на цих змаганнях представляла команда "Побратими" опорного закладу "Бутенківська ЗОШ І-ІІІ ступенів"

Під час урочистого відкриття турніру учасників привітали районні та столичні посадовці.

Допризовники продемонстрували свою стройову підготовку, стрільбу зі снайперської гвинтівки, АКМ, "Мосіна", міномета, розбирання та збирання АКМ із зав'язаними очима, спорядження магазину, тактичної медичцини, метання гранати та бойових ножів, проходження смуги з мінно-вибухових загороджень. Велику увагу приділяли фізичній підготовці учасників.

Паралельно бутенківці взяли участь у Всеукраїнських військово-патріотичних, де посіли: два других місця - з кульової стрільби та розбору та складання АКМ, перші - за стрільбу з міномета і загальну фізичну підготовку.

У загальному заліку "Побратими" зайняли почесне друге місце.

Бутенківську школу на змаганнях представляли Артем Кузьменко, Олексій Стогній, Дмитро Кравчина і Максим Телятник. Військовий керівник школярів -Микола Дрига.

 

Бутенківські «Побратими» - дев’ятиразові чемпіони районної спартакіади військо-патріотичної гри українського козацтва Сокіл «Джура»  2018 р.

 

27 квітня опорний заклад перетворився на справжній військовий полігон. Сюди прибули дев'ять загонів старшокласників, які взяли участь у військово-патріотичній грі Сокіл "Джура".

На змаганнях були представлені такі навчальні заклади: "Побратими"(ОЗ "Бутенківська ЗОШ І-ІІІст."), "Чайка" (Озерянська ЗОШ), "Соколята" (Іванівська ЗОШ), "Отамани" (райСЮРтур), "Слава" (ОЗ "Кобеляцький ліцей №1"), "Соколи" (Дашківська ЗОШ), "Степовик" (ОЗ"Кобеляцький ліцей №2"), "Молода Січ" (Шенгурівська ЗОШ), "Стрільці" (ОЗ "Білицька ЗОШ №1"). 

Перед початком змагань учасників привітали перший заступник голови райдержадміністрації Жанна Шевцова, начальник відділу освіти Наталія Коваль, заступник військового комісара Олександр Наливайко, керівник районної станції юних туристів Микола Шабалтій, директор опорного закладу "Бутенківська ЗОШ" Григорій Журавель та волонтери.

Волонтери Тетяна Вільхова, Іван Харченко та Валентина Корецька передали в кабінет "Захисту Вітчизни"полотно з атрибутикою військових частин, які вони відвідали під час поїздок у зону АТО.

Школярі продемонстрували стройову та вогневу підготовку, практичні вміння з основ захисту життя та вміння з історії українського війська.

Перше місце здобули учні ОЗ "Бутенківська ЗОШ І-ІІІ ст.", друге - Дашківської , третє - Іванівської.

Команди-призери нагороджені кубкакми та медалями.

Бутенківські школярі представлятимуть Кобеляцький район у обласному етапі гри Сокіл "Джура"

 

"Маргеловський тримаємо крок"

З 21 по 24 грудня в Полтавському клубі юних десантників "Гвардія" (керівник В'ячеслав Курган) відбулися відкриті обласні змагання для військово-патріотичних клубів десантного профілю.

У змаганнях взяли участь вісім команд із Борисполя, Харкова, Києва, Полтави, Чернігова, Чутова та бутенківські "Побратими"

Майбутні захисники Вітчизни змагалися з таких видів:

 • військово-прикладна фізична підготовка;
 • конкурс строю і пісні;
 • вогнева підготовка;
 • кульова стрільба;
 • парашутна підготовка;
 • тактична медицина;
 • тактична підготовка.

Протягом трьох днів виховнці гуртків показали високі результати з цих дисциплін. перші два місця посіли гуртківці полтавських клубів "Гвардія" і "Розвідники", третіми стали бутенківські "Побратими"