Сокіл ("Джура")

На уроках  предмету «Захист Вітчизни» застосування військово-спортивних ігор сприяє підвищенню активності хлопців, кращому засвоєнню деяких розділів програми, виховують у школярів такі риси як дисциплінованість, рішучість, сміливість, наполегливість, витривалість.

 В умовах військово-спортивної гри в учасників поступово формується тактичне мислення (адже гра потребує таких якостей, як швидкість, цілеспрямованість, ініціативність). Ось чому методично правильно проведені ігри – один з перших практичних етапів формування тактичного мислення (мислення воїна), важлива ланка психологічної підготовки учнів до успішного оволодіння програмою тактичної підготовки, засвоєнню таких тем як «Дії солдата в бою», «Наступ», «Оборона» та ін.

Слід також підкреслити, що військово-спортивні ігри позитивно впливають і на засвоєння юнаками та дівчатами програм  загальноосвітніх предметів. У процесі ігор удосконалюються знання з географії та геометрії, бесіди на військово-патріотичні теми і сама гра допомагають хлопцям більш глибоко осмислювати героїчні сторінки історії нашої Батьківщини.

Саме тому, ще з 2009 року на базі Бутенківської загальноосвітньої школи імені Ю. Дольд-Михайлика стартувала спортивна гра українського козацтва «Сокіл-Джура» Кобеляцького району, де команда «Побратими» являється чемпіоном протягом уже багатьох років, а у 2019 році – увійшли в трійку лідерів серед тридцяти команд, беручи участь у Всеукраїнському вишколі «Джура-десантник» у м. Житомир на території базування 95 окремої десантно-штурмової бригади, отримали ряд відзнак з тактичної, вогневої підготовки та подолання смуги перешкод.