12:54
Чорнобиль немає минулого часу

        Найвідоміша техногенна аварія сучасності трапилася 26 квітня 1986 року.

      В 1 годину 23 хвилини за київським часом стався вибух на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції. В результаті був повністю зруйнований реактор, в навколишнє середовище потрапила величезна кількість радіоактивних речовин.

 

     Сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря, склала 50 мільйонів кюрі, що в 30-40 разів більше, ніж при вибуху бомби в Хіросімі в 1945 році. Утворилася хмара рознесло радіонукліди по більшій частині території Європи і Радянського Союзу.

     За офіційними повідомленнями, відразу після катастрофи загинула 31 людина, а 600 тис. ліквідаторів, які брали участь у гасінні пожеж і розчищенні, отримали високі дози радіації. Майже 404 тис. осіб були переселені зі своїх будинків. За 30 років наслідки аварії забрали життя 1,5 мільйона чоловік.

     Зона відчуження навколо ЧАЕС у Київській та Житомирській областях, в яку входять і покинуте людьми місто Прип'ять і Чорнобиль, де зараз живуть лише декілька сотень працівників станції і місцевих установ, заражена радіоактивним пилом з вмістом урану, плутонію, цезію-137 і стронцію-90.

     15 грудня 2000 року діяльність ЧАЄС як виробника електроенергії було припинена.

     Чорнобильська аварія стала не тільки величезною трагедією і найбільшою екологічною катастрофою  XX століття, але і уроком всьому людству, показавши, що ядерна енергія, яка вийшла з-під контролю не визнає кордонів. На жаль, її відгомони будуть лунати ще довго і не позначаться на одному поколінні людей.

 

     26 квітня 2016 року в день 30-ліття аварії на Чорнобильській АЕС у Бутенківській ЗОШ I-III ст. відбувся загальношкільний захід на тему «Чорнобиль немає минулого часу», який провела учитель фізики Мигуля І. І. разом з колективом учнів 9-11-х класів. Літературно-музична композиція нагадала всім присутнім про  біль  трагедії Чорнобиля. Учні пройнялися перебігом подій до глибини душі. Цьому сприяли майстерна гра самодіяльних акторів: ведучих Калюжного Н. та Реви М., співачки Козар Я., яка виконувала пісню «Молитва за Україну», Реви М., яка виконала танець «Крик душі» в стилі контемпері, Безкібальної С. та Ломаковської А., які читали діалог згорьованої української землі. Усі присутні на заході вшанували пам'ять жертв Чорнобильської трагедії хвилиною мовчання. Після закінчення діти ознайомилися з виставкою літератури, що майстерно оформила бібліотекар Єфіменко Л. А.

 

      Пам'ять про Чорнобиль буде вічно в наших серцях. Не допустимо таких трагедій в майбутньому – таке основне гасло заходу, що відбувся сьогодні.

 

 

Автор Калюжна В. В.,

заступник директора з виховної роботи. 

Переглядів: 509 | Додав: Atlant | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]