07:20
Запали свічку пам'яті

«Україна пам’ятає ! Світ визнає!»: у Бутенківській ЗОШ I-III ст. пройшли жалобні заходи присвячені 82-й річниці пам’яті жертв голодомору в Україні 1932-1933 років

"Згадайте нас - бо ми колись жили.
Зроніть сльозу і хай не згасне свічка!
Ми в цій землі житами проросли,
Щоб голоду не знали люди вічно."

     Традиційно, в четверту суботу листопада, в Україні відзначають пам’ятний день жертв Голодомору 1932-33 років.

     З метою гідного вшанування пам'яті жертв голодоморів в Україні, патріотичного виховання підростаючого покоління в Бутенківській школі  відбувся цикл заходів з цієї нагоди.

     Пам’ять людей про голодомор тривалий час каралась смертю. Важко було мовчати, але мовчали. Людську пам’ять було взято під конвой. На роки, на десятиліття... Страшне приневолене мовчання... Довго чекали, але дочекались коли ожила, проснулась людська пам’ять, розверзлись її глибини і заговорили вуста тисяч, мільйонів свідків трагедії, віддаленої від нас десятиліттями.

      З нагоди відзначення пам’ятної для українського народу дати, в закладі було проведено  тематичні виховні години, оформлено виставку тематичної літератури у шкільній бібліотеці ". 27.11.2015 року  у школі відбулась імпреза-реквієм вшанування пам'яті безневинно померлих українців у 1932-1933 роках « Україна пам’ятає! Світ визнає!», який організувала і провела  учитель фізики, класний керівник 11-Б класу, спеціаліст  I категорії  Мигуля Ірина Іванівна  та бібліотекарі Єфіменко Л. А. та Щербакова Л. Я. з групою учнів 9-11-х класів. 45 хвилин у залі звучала сумна музика,  учні школи переглянули спогади очевидців голодоморів, архівні матеріали того часу, які тривалий період не оприлюднювались. Діти перейнялися  до глибини душі.  А коли була оголошена  хвилина мовчання, то в цю мить кожен школяр замислився про той непереборний жах, який охоплює людину в момент, коли дитина просить у матері їсти, а навіть малесенького шматочка хліба немає, про нестерпний біль від втрати рідних... і в залі повисла гнітюча тиша… Ткач Марія (учениця 10-б класу ) та Козар Ярослава ( учениця 9 класу ) виконали молитви про Україну.

     На закінчення вечору, звертаючись до учнів школи, директор Журавель Григорій Васильович закликав всіх зберегти пам'ять про трагічні сторінки історії нашої держави для майбутніх поколінь та запалити свічку пам'яті 28.11.2015 року о 16.00.

Автор Калюжна В. В.,

заступник директора з виховної роботи

 

Переглядів: 440 | Додав: Atlant | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]